University Rankers

Year 2018-19

Class Branch Name of the student SGPA Rank hold
T.E. Electronics Shawan Kumar 8.8 7
Bhure Shital Ashok 8.65 10
Instrumentation Ranveer Kumar Singh 9.61 1
Gund Shamal Sudam 9.22 4
Konar Subhash Govindarajan 9.15 6
Computer Muke Smita Bhalchandra 9.57 7

 

Year 2017-18

Class Branch Name of the student %  of marks Rank hold
B.E. Instrumentation Puram Divya Shrikant 81.40 6

 

Year 2016-17

Class Branch Name of the student %  of marks Rank hold
B.E. Electrical Naik Shubham Shailendra 83.00 9
Instrumentation KankariyaRishabMahendra 80.60 10

 

Year 2015-16

Class Branch Name of the student %  of marks Rank hold
B.E. Electronics Ringayai Hongray 81.00 1(Gold Medal)
Bharti Pratikkumar Sochanram 79.6 4
Shinde Pranali Shivaji 78.13 6
T.E. Electrical Swami Omkar Prakash 79.47 6
Naik Shubham Shailendra 78.93 7
Instrumentation Soni Anil Triloknath 77.00 8

 

Year 2014-15

Class Branch Name of the student %  of marks Rank hold
B.E. Electronics Nigave Suraj D. 75.93 3
Mandhare Ajinkya S. 73.53 8
Payal Mantoo 72.87 10
IT Shaikh Shagufta N. 78.87 2
T.E. Electrical Dubal Amol Jalindar 76.87 5
Elactronics Bharati Pratik kumar S. 73.33 6
Ringayai Hongray 72.60 7

 

Year 2013-14

Class Branch Name of the student %  of marks Rank hold
B.E. Electronics Khachane Harshal 76.73 1
Hiralkar Neha P. 68.33 9
Instrumentation Barkale Jitendra D. 76.86 3
Dixit Siddharth R. 75.73 7
T.E. Electronics Nigave Suraj D. 70.80 1
Information Technology Shaikh Shagufta N. 73.33 10

 

Year 2012-13

Class Branch Name of the student Rank hold
B.E. Instrumentation Nawghane Chinmay Subhash 1
Atul Aaphale 5
Chaitali Shinde 7
Electronics Miss Shah Rachana Udaykumar 7
T.E. Electronics Khachane Harshal 1
S.E. Information Tech Shaikh Shagufta Naseem 1

 

Year 2011-12

Class Branch Name of the student Rank hold
B.E. Electronics Miss Jamadar Afreen Sikandar 1
T.E. Electrical Mr.SmithNavil Romesh 6
Instrumentation Mr.Nawghane Chinmay Subhash 5
IT Miss PanickerAruna Sasikumar 6
S.E. Electrical Miss Jadhav Pallavi Sanjay 7

 

Year 2010-11

Class Branch Name of the student Rank hold
S.E. Electrical Smith Naval Romesh 2
Information

Technology

PanickerAruna Sasikumar 3
Komal Parekh 5
T.E. Electrical Bhagwat Tushar Narendra 8
Electronics Rajni Shakya 2
B.E. Electrical Acchra Archna Nanikaram 8
Pawar Nitin Dnyaneshwar 9
Electronics Phatak Aishwarya Sunil 2
Instrumentation Mehta Kirti Prakash 5

 

Year 2009-10

Class Branch Name of the student Rank hold
B.E. Electrical Karnika Singh 3
Neha Kumar 6
Electronics Javalgekar Mrunmai 8
Instrumentation Samudra Gayatri 6
Gokhale Madhura 7
T.E. Electrical Pawar Nitin D. 5

 

Year 2008-09

Class Name Rank hold
S.E Instrumentaion Lobo Christopher  3
S.E Instrumentaion Saurabh Sagar  5
S.E Electrical Pimpalkar Apurva  9
T.E Instrumentaion Jagtap Neha  2
T.E Electrical Singh Karnika  3
T.E Electrical Neha Kumar  4
T.E Electronics Javalegekar Mrunmai  6
T.E Instrumentaion Samudra Gaytri  6
T.E Instrumentaion Doshi Snehal  7
T.E Instrumentaion Gokhale Madura  7
T.E Instrumentaion Thakar Prajakta  9
T.E Electrical Khaladkar Rupali  10
B.E Instrumentaion Bhagwat Bhakti  2
B.E Electronics Taware Prachi  9

 

Year 2007-08

Class Name Rank hold
S.E Computer Sinhgal Anjali  3
S.E Instrumentaion Jagtap Neha  3
S.E Electrical Neha Kumar  6
T.E Instrumentaion Bhagwat Patki  1
T.E Electronics Rini Raju  7
T.E Instrumentaion Birajdar Shweta  7
B.E Electrical Anne Cyriac  5
B.E Electrical Kulkarni Supriya  7
B.E Instrumentaion Gaikwad priya  10

 

Year 2006-07

Class Name Rank hold
S.E Instrumentaion Bhagwat Bhakti  1
S.E Instrumentaion Birajdar Shweta  8

 

Year 2005-06

Class Name Rank hold
S.E Electrical Anne Cyriac  2

 

Year 2004-05

Class Name Rank hold
S.E Electrical Rasika Purohit  2

 

Year 2003-04

Class Name Rank hold
S.E Electrical Rasika Purohit  7
Sujata Nazarkar  2